Choď na obsah Choď na menu
 


apač

Žil na vtedajšie pomery mnoho rokov, čo sa pripisuje najmä jeho pohodovému štýlu života. Väčšina jeho životnej náplne spočívala v celodennom lovení rýb práve na Remate. V love bol skutočne majster a celá jeho rodina bola zaručene vždy sýta. Lovil avšak nielen ryby ale aj Slovenské dievčence - mal totiž (X) detí! Áno, Apač Starý Had bol skutočne čiperný chlapík. Každé dieťa však miloval ako keby bolo jediné a taktiež ich často brával so sebou, aby sa priučili Rybárskemu remeslu a zasýtili ho, keď už bude starý a nebude vládať. Ubehlo mnoho rokov a keď už si Starý Had myslel, že v pokoji dožije, prekvapili ho bledé tváre! Nehľadiac na jeho tajný rybársky kútik, začali si tu budovať turistické atrakcie, detské atrakcie, reštaurácie a čo bolo najhoršie - za lov rýb požadovali peniaze, ktorých Starý Had na rozdávanie skutočne nemal. Na staré kolená mu to prišlo ako rana pod pás a do konca života sa z toho nevzpamätal. Hovorí sa však, že niekde v blízkosti schoval poklad - svoje celoživotné úspory ktoré prenechal svojim deťom. Chvíľu nato naposledy vydýchol. Schoval ho však veľmi dobre a jeho deťom trvalo skutočne veeeľmi dlho, kým jeho hádanku rozlúštili a rovnako ako on si jej správne riešenie zobrali do hrobu. Hovorí sa že deti "poklad" rýchlo využili a peniaze prejedli, prepili.... Skrátka minuli. Pamiatku na Starého Hada - "poklad - však časom miesto peňazí nahradil akýsi kus papiera, na ktorý sa môže zapísať každý hľadač, ktorý rozlúšti hádanku Apača Starého Hada a (možno už menej hodnotný) poklad našiel. Prajem vám veľa šťastia s lúštením.

Ku miestu: Rybníky Remata sa nachádzajú v malebnom prostredí medzi Kremnickými vrchmi a pohorím Vtáčnik v rekreačnej oblasti Remata. Táto lokalita je vzdialená približne 5 km od baníckeho mesta Handlová. Pocit nedotknutej prírody vám sprostredkujú bohaté zmiešané okolité lesy s bujnou vegetáciou.Areál rybníkov ponúka možnosť stanovania v letných mesiacoch, opekania, grilovania a rybolovu. Nie je potrebné vlastniť rybársky preukaz. Udice si môžete zapožičať. Preto neváhajte a staňte sa aj vy na chvíľu rybárom. K dispozícii sú aj atrakcie pre deti ako pieskovisko, ihrisko, hojdačky a detské bicykle. Občerstvenie v bufete ponúka výber z širokej ponuky jedál z rýb a nápojov. Ak hľadáte výborný tip na príjemne strávený víkend s rodinou a priateľmi, potom Okrasné rybníky Remata sú tou ideálnou možnosťou pre vás.

Ku keši: Je to klasická mikrovka s trochu netradičnou kamuflážou. V keši je ceruzka, ale radšej si prineste aj vlastné písadlo.

 

Poznámka: Je to moja prvá založená keš. Dúfam že sa bude páčiť. Bol by som rád keby ste sa v logoch podelili o svoje zážitky slovami alebo fotkami :) Nezhadzujte prosím svoju inteligenciu a moju snahu logmi typu "TFTC" alebo suchým smajlíkom. Ďakujem. :)