Choď na obsah Choď na menu
 


Uhryznutie škrečkom

9. 8. 2009

Niekedy sa môže stať, že pri neopatrnej manipulácí so škrečkom nás môže škrečok uhryznúť. Škrečok uhryzne iba vtedy, keď sa vyľaká, má strach, alebo je nejak podráždený (napr. keď ho nečakane vzbudíte, alebo keď je chorý). Škrečok môže tiež uhryznúť, keď je vaša ruka cítiť nejakou pre neho chutnou potravou.

Uhryznutie škrečkom môže byť veľmi bolestivé, no v žiadnom prípade sa nesnažte zahryznutého škrečka dať dole násilím. Tým ho môžete ešte viac podráždiť a zahryzne sa ešte raz a to s väčšou intenzitou. Ak vás uhryzne vo chvíli, keď ho držíte vo veľkej výške nad zemou a vy sa ho budete pokúšať striasť, môže spadnúť na zem a dokonca si vážne ublížiť. V takomto prípade okamžite položte ruku dolu, aby škrečok pri uvolnení zahryznutia nespadol.

Čo teda urobiť, keď škrečok uhryzne?

Najepšie je zachovať kľud a počkať, než sa škrečok ukľudní. Nikdy ho netrestajte! Škrečok by nevedel, prečo ho trestáte, keď sa iba bránil. Dokonca k vám môže stratiť dôveru. Ak vás škrečok uhryzol, je to upozornenie pre vás, že ste robili niečo zle.

Je teda uhryznutie škrečkom nebezpečné?

Ak vás uhryzne škrečok, ktorý niekoľko mesiacov neopustil priestory bytu a neprišiel teda do styku so žiadnym zvieraťom, a už vôbec nie chorým besnotou, je teda veľmi nepravdepodobné, že by predstavoval akékoľvek nebezpečie.

 

Zdroj: www.pitynka.estranky.cz

Preložil: admin

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.