Choď na obsah Choď na menu
 


Piliny a podstielka

15. 6. 2009

Predávajú sa rôzne druhy podstielok. tu vám uvediem niektoré z nich:

Obyčajné piliny:

obyčajné piliny sú také, ktoré zoženiete v akomkoľvek obchode, zverimexe. Sú lacné. Nieje to nič špeciálne, ale škrečkovi postačia. Nie sú toxické. Existuje veľa značiek. Napríklad:

 

Obrázok

Vonné piliny:

 Vonné piliny sú takmer ako obyčajné, ale voňajú. Predávajú sa rôzne vôňe. Citrónové, broskyňové, jablkové... Je mnoho druhov a značiek. Vonné piliny ale neodporúčam, keďže škrečok môže dostať alergiu a kýchať. Piliny dosť silno a nepríjemne voňajú. Vôňa okrem toho rýchlo vyprchá. Sú rovnako drahé, ako obyčajné. Sú to napríklad:

 

Obrázok

Chipsi extra:

 

Chipsi extra sú novinka v podstielke. Výborne nasávajú, sú bezpečné. Sú z veľmi príjemného materiálu. Škrečkovi z nich nemôže zadrieť trieska. Odporúčam ich. Sú veľmi užitočné. Bohužiaľ sú ale dosť drahé a nezoženiete ich tak ľahko, predávajú sa hlavne v česku. 15 kg tam stojí 300kč. Zoženiete ich napríklad na: www.granum.cz/product_info.php.

 

Obrázok

Asan:

 

Asan je asi najlepšia podstielka, akú zoženiete. Je ekologicky vyrábaný. Vyrába sa recykláciou nepotrebných vložiek a plienok, vyradených z výroby. Majú preto výbornú savosť. Eliminujú zápach, čím predlžujú interval výmeny podstielky a šetria výdaje za stelivo. Jedno 10 litrové balenie vám vydrží pre škrečka asi na 7 týždňov. Asan je bohužiaľ drahý, ale dlho vydrží. 10 litrové balenie stojí asi 160sk. Kúpiť si ho môžete aj v Slovenskej republike. Napríklad tu:

www.zvieratka.sk/SK/

 

Obrázok

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

tier wohl

(teresssska, 12. 10. 2010 11:13)

tak zrovna ty hobliny, co tu máš nejsou obyčejné. kupují je hlavně velkochovy a narozdál od VŠECH ostatních jsou skutečně bezprašné. ale pochybuju, žes je vyzkoušela.

Re: tier wohl

(Danka, 22. 8. 2012 20:58)

A to znamená že niesu obyčajne ? Nie...Oni sú obyčajne...Prašne sú piliny, neprašné sú hobliny...Moja zlatá....nevieš čo je čo, tak sa do toho nemiešaj....Pekný večer prajem