Choď na obsah Choď na menu
 


najväčšie stredisko pre pokusy na zvieratách na svete

19. 7. 2008

Veda, výskum i pokusy na zvieratách majú v súčasnosti svoje najširšie zázemie najmä v krajinách, ktoré vždy hrali prvé husle v týchto oblastiach. Medzi tieto krajiny patrí Veľká Británia, kde sídli pravdepodobne najväčšie stredisko pre pokusy na zvieratách na svete, HUNTINGDON LIFE SCIENCES - Huntingdonské výskumné stredisko pre vedy o živote. HLS je najväčšie európske testovacie a experimentálne laboratórium. Za drôtmi ostrými ako žiletka je aj dnes uväznených približne 70 000 zvierat čakajúcich na smrť.

Huntingdonské laboratórium pre vedy o živote zabíja psy, mačky, opice, králiky, kone, mulice, ryby, jelene, myši, potkany, morčatá a vtáky v krutých experimentoch. KAŽDÝ DEŇ ZOMRIE V HUNTINGDONE 500 ZVIERAT čo predstavuje približne 150.000 zvierat usmrtených ročne. To je približne 4 krát viac ako počet všetkých pokusných zvierat usmrtených vo všetkých experimentVeda, výskum i pokusy na zvieratách majú v súčasnosti svoje najširšie zázemie najmä v krajinách, ktoré vždy hrali prvé husle v týchto oblastiach. Medzi tieto krajiny patrí Veľká Británia, kde sídli pravdepodobne najväčšie stredisko pre pokusy na zvieratách na svete, HUNTINGDON LIFE SCIENCES - Huntingdonské výskumné stredisko pre vedy o živote. HLS je najväčšie európske testovacie a experimentálne laboratórium. Za drôtmi ostrými ako žiletka je aj dnes uväznených približne 70 000 zvierat čakajúcich na smrť.

Huntingdonské laboratórium pre vedy o živote zabíja psy, mačky, opice, králiky, kone, mulice, ryby, jelene, myši, potkany, morčatá a vtáky v krutých experimentoch. KAŽDÝ DEŇ ZOMRIE V HUNTINGDONE 500 ZVIERAT čo predstavuje približne 150.000 zvierat usmrtených ročne. To je približne 4 krát viac ako počet všetkých pokusných zvierat usmrtených vo všetkých experimentálnych zariadeniach na Slovensku za rovnaké obdobie.

zdroj: http://mylastday.blog.cz/0703/globalizacia-v-experimentalnom-priemysle