Choď na obsah Choď na menu
 


Veľká Pardubická

24. 1. 2009

Veľká Pardubická. Viete o čom je reč? Najväčšie konské závody v ČR. Veľká Pardubická vznikla v roku 1874. Je extrémne ťažká pre závodníkov, ale hlavne pre kone. Dodnes na nej prišlo o život viac ako 50 koní. Únavou, zraneniami, pri tréninkoch, zastrelením(po tom čo už kôň nevládze behať) keď si kôň na závodisku zlomí nožičku-musí byť automaticky utratený!!!   Najznámejší-Najhorší-a Najťažsí dostih, hlavný dostih Veľkej Pardubickej je-Steeplechase - Cross Country, s najťažšou prekážkou-Taxisovým priekopom, na ktorom prišlo o život 23 koní.  Taxis je 140 cm. dlhý živý plot za ktorým je smrtiaca 5 metrová priekopa s hĺbkou 1 meter. Kone po preskoku o priekope nevedia a tak to skončí smrťou alebo ťažkými zraneniami. Okrem toho sa pred závodom nesmie táto prekážka ani trénovať.

NIELEN TAXIS JE SMRŤOU

Veľká Pardubická je príkladom skutočnej krutosti ku koňom na úkor ľudskej zábavy. Konské dráhy môžu byť podľa predpisov maximálne dlhé 5000.m Dráha na Veľkej Pardubickej meria 6900 metrov!!!  Prekážok je tam celkom 30. Kone behajú po piesku,tráve a oranici-na oranici sú brázky s hĺbkou 40 cm! To je ďaľšia vec ktorá kone ničí.

Zmeny?

Po protestoch v rokoch 1992-93  sa oranica znížila na 10 cm. Okrem toho začali oranicu zavlažovať-čo zmiernilo nápor na kĺby koňov.Ale Taxis sa znížil z vtedajších 150 cm na 140 cm. Lenže práve dĺžka Taxisu (5 metrov)kone zabíja, nie jeho šírka! Takže sa nič podstatné nezmenilo.

Kone vyzerajú že sú v súlade so závodníkmi. Nedajte sa však zmiasť!  Mnoho koní už zahynulo na tejto Dráhe smrti. Sú uštvané k smrti behom. To ľudia-športujú, bavia sa a zarábajú a na čom? NA SMRTI NEVINNÝCH KONÍ! KONE NEMAJÚ NA VÝBER!

 A toto slúži ľuďom na zábavu?

 

Obrázok

zdroj: www.stoptyraniuzvierat.estranky.sk

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

To fakt ?!

(..., 17. 4. 2016 19:30)

Toto nie je TÝRANIE ! Pozri sa na ostatné zvieratá ktoré trpia napríklad na tvojho škrečka v klietke ... Keby tie kone nechceli bežat tak sa vzpínajú a ... A že Taxis si vyžiadal konské životy ? Taxis je prekážka ako každá iná . ak ju chceš skočiť , musíš dôverovať svojmu koni a mať dobrý trénink . A že tam zomrela Zulejka aj pod Váňou ? Možno spravili chybu ... A v každom športe sú chyby ktoré ... Ak máš môžu si zobrať tvoj život . Nehovorím že mi za Zulejkou a ďalšími koňmi nebude smutno ale ... Taký je život ...

Sranda

(Peto, 4. 10. 2012 13:45)

ze to sem da niekto kto ma doma hlodavce v klietke. Pani ucitelka ta v skole nenaucila ze hlodavce si robia nory hlboko v zemi a nie v akvariu alebo v klietke ???

logika

(ruffian, 4. 4. 2010 12:06)

Tak akoze toto je co?podla mna nieje logicke porovnavat tyrane kone a kone co chodia na jatka s dostihymi...tie kone bezia aj preto ze chcu...tak isto ako ludsky bezci...a dostihove kone sa maju casto krat lepsie ako kone v obycajnych mastaliach!!!